Hostgator

Why Hostgator –

Review|Coupon Codes|Discount

Links|Features

hostgator468x681 Hostgator

Можеби сте слушнале за Hostgator , добро познат веб хостинг сервис. Сепак, постојат многу сајтови таму нуди веб хостинг. Ако не сте сигурни што прави HostGator различни или подобра од останатите, еве некои основни информации за да ви помогнат.

HostGator нуди Линукс базирани хостинг, но ќе може да испратите од само за било кој оперативен систем. Сите пакети доваѓаат со карактеристики што ќе треба да се изгради веб-сајт кој функционира. Основниот пакет (hatchling), чини само пет долари месечно, и обезбедува 350 GB на просторот да се работи. Ќе добиете еден домен, и 3000 GB од пропусниот опсег.

Ако тоа не е доволно за вас, надградба на бебето статус, во десет долари месечно, и нудат шест стотини GB на просторот и 6000 GB од пропусниот опсег, плус неограничен домени. Корисниците на кои им треба уште повеќе да изберете мочуриште пакет. За петнаесет долари месечно, ќе добиете илјадници GB на просторот и десет илјади GB од пропусниот опсег, плус неограничен домени. Ако имате голем број на сајтови, екстра домени ќе ни се најде.

Поддршка е достапен за PHP 4 и 5, како и python, SSH и повеќе. Вие исто така ќе се добие колку што POP3 mail сметки како што можете да го сакате. Hatchling ниво обезбедува со дваесет, и ќе добиете неограничен број на сметки веднаш штом ќе се надополни. HostGator's сајтови се хостирани во Далас центри за податоци, кои се поврзани со десет 'рбетот пропусен опсег на услуги. Ти си гарантира повеќе од деведесет и девет проценти uptime - индустриски стандард.

Ако пејд, ќе се добие подобар договор од плаќаат за HostGator на месечна основа. Има мал постави задолжен ако плаќаат месец по месец. Ако сте спремни да купат две или три години однапред, сепак, ќе се добие добар попуст. Има ограничување на употребата на процесорот да ги задржи сметка разумно, но речиси секој сајт ќе се најде планови од HostGator да биде доволно за нив. Се додека вие не мора милиони страници, ќе имаат големи uptime и услуга.

Ако заеднички хостинг не е доволно, или сте хостинг препродавач, сметаат дека една од HostGator's посветен на сервери, или препродавач план. Препродавач планови на проектот од дваесет и пет долари секој месец, и додадете пропусен опсег и просторот од таму. Ќе добиете бесплатен систем на фактурирање и деноноќно за поддршка колку што е потребно, како и истата голема uptime што би очекувале од заедничките планови.

Посветен на сервери со почеток во сто Седумдесет и четири долари месечно, и да има слободен поставување. Вие ќе добиете 80г хард диск на 2,4 GHz сервер само за да се започне со, и подобро хардвер доаѓа со повеќе напредни планови. Ако сте во потрага за еден добар веб домаќин, Hostgator е јасно начин да се оди, нудејќи солидна услуга и поволни цени.

Попусти (Кликнете на врската & Внесете купони законик):

Линк >> Hostgator купони законик >> britneyspears (25% Off) or HOSTGATOR001 ($9.94 Off).

Овој преглед е обезбедена од страна Web Hosting

** Не заборавајте да Ре - Употреби на попуст врската пред Регистрирај се на Facebook **